Zakup gotowej spółki niesie ze sobą wiele korzyści i coraz więcej klientów wybiera tę opcję zamiast rejestracji. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, zajrzyj do artykułu.

Trafiłeś tutaj z pewnością dlatego, że zadajesz sobie fundamentalne pytanie:

„Podjąłem/am decyzję – kupuję spółkę, ale jak tego dokonać?”

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i zyskaj miano prawdziwego przedsiębiorcy!

Nim przystąpisz do zapoznawania się z poniższymi informacjami, musimy Cię uprzedzić o jednym. Jeśli zdecydujesz się zakupić gotową spółkę, to wykonanie wszelkich czynności leży po naszej stronie. Decydując się na współpracę z MERITUM i kupno gotowej spółki, potrzebujesz jedynie 24 godzin, by domknąć wszelkie formalności.

Na co wykorzystamy te 24 godziny? Na spotkanie z Tobą w naszym biurze w Oleśnicy, by dokonać formalnego zakupu i podpisania niezbędnych dokumentów.

PAMIĘTAJ! W 24 godziny możesz zacząć walkę o ugruntowaną pozycję na rynku i rywalizację z konkurentami. Tylko tyle, dzięki specjalistom MERITUM!

Za mało argumentów? Sprawdź poniżej, jak wiele czynności realizujemy za Ciebie z myślą o Tobie i Twoim biznesie!

„Cena jest tym, co płacisz. Wartość jest tym, co kupujesz” – Warren Buffet (amerykański inwestor i biznesmen)

Etapy w procesie kupowania spółki

Gotową spółkę można kupić od firmy, która nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej. To zysk w postaci pewności, iż na jej koncie nie ciążą żadne zobowiązania finansowe. Mówiąc fachowym językiem, jest to spółka czysta. Jeśli w grę wchodzi gotowa spółka kupowana od osoby bądź osób uprzednio prowadzących działalność gospodarczą za pomocą owej spółki, należy upewnić się, czy nie jest zadłużona.

Kolejne kroki, które należy podjąć, nim staniesz się pełnoprawnym przedsiębiorcą i zaczniesz wdrażać swój plan na sukces:

 • Przygotuj odpowiednie dokumenty:
  1. umowę zbycia udziałów,
  2. projekt zmian w umowie spółki (jeśli planujesz takowych dokonać),
  3. dokumenty niezbędne do KRS, GUS, ZUS, US,
  4. raport, w którym zostaną zawarte dane odnośnie istnienia/niewystępowania na listach Krajowego Rejestru Długów.
 • Ustal termin zawarcia transakcji ze zbywcą, a także notariuszem,
 • Transakcji można dokonać w dwóch miejscach:
  1. w mieście siedziby spółki lub,
  2. w mieście, w którym znajduje się Sąd Rejonowy z wydziałem Krajowego Rejestru Sądowego, gdzie spółka jest zarejestrowana.
 • Po zawarciu umowy, jako nabywca masz prawo do dokonania zmian w umowie spółki, te jednak muszą być dokonane pod okiem notariusza. Po Twojej stronie leżą koszty związane z dokonanymi zmianami,
 • Następnym krokiem jest wizyta w sądzie KRS. Na tym etapie należy złożyć dokumenty niezbędne do ukonstytuowania się wszelkich zmian dokonywanych w spółce. Koszty związane z tym etapem realizacji, czyli wnioskiem – pokrywa nabywca,
 • Ostatni krok to wizyta w Urzędzie Skarbowym i dokonanie wszelkich niezbędnych czynności.

Teraz możesz oficjalnie rozpocząć swoją działalność.