News

wirtualne-biuro

Jakie są zalety wirtualnego biura?

Wirtualne biuro

Uruchomienie pierwszego wirtualnego biura można przypisać amerykańskiemu biznesmenowi Ralphowi Gregory’emu, który w 1994 roku założył „inteligentne biuro” w stanie Colorado. Pomysł wziął się z rosnącego zainteresowania usługami sekretarskimi na wynajem. Przyczyną był postęp technologiczny oraz postępująca cyfryzacja. Dziś coraz więcej osób zakłada małe, często jednoosobowe firmy, które świadczą usługi zdalne. Tacy przedsiębiorcy nierzadko potrzebują pomocy w prowadzeniu biura, gdyż brakuje im czasu bądź wolą powierzyć obsługę prawną swojej firmy specjalistom.

Poważną zaletą wirtualnego biura jest również prestiżowy adres firmy. Wielu klientów zwraca uwagę na wizerunek firmy, a jednym z jego elementów jest posiadanie biura w odpowiedniej lokalizacji, na przykład w centrum dużego miasta. Jeśli klient trafi na dwie podobne oferty, jednym z czynników, który wpłynie na jego ostateczną decyzję, może być właśnie adres biura. Istnieje nawet możliwość, że klient postanowi zaufać firmie z nieco słabszą ofertą, gdy zobaczy, że jej siedziba znajduje się w prestiżowej lokalizacji, a konkurencja podaje adres prywatny.

Korzystając z usług wirtualnego biura firmy MERITUM, możesz liczyć na indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb Twoich i Twojej firmy. Zajmiemy się obsługą telefoniczną i korespondencyjną, doradzimy w zakresie księgowości i prawa, udzielimy wsparcia informatycznego, a w razie potrzeby wynajmiemy salę konferencyjną, w której będziesz mógł spotkać się z klientem. Wszystko po to, byś miał więcej czasu na prowadzenie własnej firmy lub odpoczynek, wiedząc, że sprawami Twojej firmy zajmują się fachowcy. Wirtualne biuro to również oszczędność finansowa – nie musisz płacić za wynajem prawdziwego biura. Jeśli masz pytania lub wątpliwości co do usługi wirtualnego biura, prosimy o kontakt.

 

Too much tasks!

Co zyskujesz korzystając z usługi, jaką stanowi wirtualne biuro?

Przede wszystkim prestiżowy adres firmy i oszczędność czasu. W budowaniu marki i kreowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa liczy się nie tylko to, co wypracujesz Ty i Twoja firma. ‚Jak Cię widzą, tak Cię piszą’ – to zasada, której powinieneś się trzymać. Prestiżowy adres firmy w centrum dużego miasta powoduje, że Klient zgłosi się do Ciebie, nawet jeśli Twoja oferta nie będzie tak doskonałą, jak równolegle pracującej firmy, w tej samej branży, mającej podobną, a nawet lepszą ofertę, ale oferującą kontakt pod adresem prywatnym.

To właśnie w tym kierunku podąża wirtualne biuro. Obecnie można liczyć na szeroką gamę usług outsourcingowych, a możliwość dopasowania ich indywidualnie do firmowych potrzeb, daje większe szansę na rozwój w określonym kierunku.

 

Na jakie usługi można liczyć inwestując w usługę prowadzenia wirtualnego biura?

Wirtualne biuro tak naprawdę pracuje realnie, fizycznie, ale to nie Ty musisz się martwić o siedzibę dla swojej firmy. Możesz pracować, jako freelancer wygodnie przy własnym biurku, w domowym zaciszu. MERITUM natomiast zajmuje się obsługą usług sekretarskich i nie tylko.

It's so easy!

Usługi:

 • prestiżowy adres firmowy
 • adres do korespondencji
 • obsługa telefoniczna i korespondencyjna
 • doradztwo księgowo-prawne
 • wsparcie informatyczne
 • wynajem sal konferencyjnych

 

Słowo klucz

Kluczowym słowem dla Ciebie jest CZAS. E-biuro pozwala na znaczą oszczędność czasu, a skoro czas to pieniądz, redukujesz do minimum koszty związane z obsługą Twojej firmy. Powierzasz w fachowe ręce nadzór, kontrolę i realizację tych zadań biurowych, które nie ominą ani mikroprzedsiębiorstwa, ani żadnej korporacji.

 

Czysty zysk

Dostajesz:

 • więcej czasu na kluczowe sprawy przedsiębiorstwa, za które jesteś odpowiedzialny
 • oszczędności finansowe – koszt związany z wynajęciem e-biura jest znacznie niższy, aniżeli wynajem fizycznego biura
 • pakiet usług dostosowanych indywidualnie
 • kompleksową obsługę
 • prestiżowy adres firmy
 • święty spokój…

 

Masz pytania, wątpliwości? Potrzebujesz fachowej porady w kwestii wynajmu wirtualnego biura? Zgłoś się do MERITUM!

Read more
kupno-spółki

Dlaczego warto kupić gotową spółkę?

Oferta sprzedaży gotowych spółek pojawiła się na polskim rynku dość niedawno. Szybko znalazła jednak wielu odbiorców, a to za sprawą wielu korzyści płynących z zakupu gotowej spółki.

Poważną zaletą kupna gotowej spółki jest czas. Jeśli masz już wszystko, co jest potrzebne do otwarcia firmy, pozostaje jedynie rozpoczęcie działalności. Dzięki zakupowi gotowej spółki w firmie MERITUM możesz to zrobić w zaledwie 24 godziny, nie czekając po złożeniu wniosku o rejestrację kilku tygodni bądź nawet miesięcy na decyzję sądu.

Wiele osób wybiera rejestrację zamiast kupna gotowej spółki, gdyż uważa, że w ten sposób zaoszczędzi pieniądze. Okazuje się jednak, że różnice finansowe pomiędzy rejestracją a zakupem zacierają się. Podczas rejestracji przedsiębiorca ma bardzo niewielką możliwość modyfikacji umowy spółki, co powoduje, że po zarejestrowaniu spółki nierzadko koniecznie staje się skorzystanie z usług notarialnych. To dodatkowy koszt oraz kolejne opóźnienie rozpoczęcia działalności.

Ostatni argument za kupnem gotowej spółki to zawiłość polskiego kodeksu spółek handlowych. Osoby niezajmujące się zawodowo interpretacją przepisów prawnych muszą poświęcić czas na zapoznanie się ze wszystkimi ich niuansami, często nie będąc do końca pewnym, czy właściwie je odczytały. Korzystając z usług sprzedaży gotowych spółek firmy MERITUM, oszczędzisz sobie tych problemów, gdyż nasi wykwalifikowani pracownicy zadbają o to, by zakupiona przez ciebie spółka została założona w należyty sposób.

Podsumowując, oto zalety kupna gotowej spółki:

 • oszczędność czasu,
 • koszty bardzo zbliżone do rejestracji spółki,
 • fachowa pomoc,
 • komplet dokumentów i dokonanie zakupu w jeden dzień,
 • znacząco mniej stresu i nerwów.

Rynek jest coraz bogatszy, zmienia się także oferta. Obecnie obok tak zwanych czystych spółek można wybierać spośród spółek wyposażonych w odpowiednie decyzjekoncesje, jak i legitymujące się dłuższą historią.

Czas może być Twoim sprzymierzeńcem bądź wrogiem. Zyskaj zatem sprzymierzeńca. MERITUM jest po Twojej stronie!

„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić” – Albert Einstein

Read more
Company

Proces kupowania spółki

Zakup gotowej spółki niesie ze sobą wiele korzyści i coraz więcej klientów wybiera tę opcję zamiast rejestracji. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, zajrzyj do artykułu.

Trafiłeś tutaj z pewnością dlatego, że zadajesz sobie fundamentalne pytanie:

„Podjąłem/am decyzję – kupuję spółkę, ale jak tego dokonać?”

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i zyskaj miano prawdziwego przedsiębiorcy!

Nim przystąpisz do zapoznawania się z poniższymi informacjami, musimy Cię uprzedzić o jednym. Jeśli zdecydujesz się zakupić gotową spółkę, to wykonanie wszelkich czynności leży po naszej stronie. Decydując się na współpracę z MERITUM i kupno gotowej spółki, potrzebujesz jedynie 24 godzin, by domknąć wszelkie formalności.

Na co wykorzystamy te 24 godziny? Na spotkanie z Tobą w naszym biurze w Oleśnicy, by dokonać formalnego zakupu i podpisania niezbędnych dokumentów.

PAMIĘTAJ! W 24 godziny możesz zacząć walkę o ugruntowaną pozycję na rynku i rywalizację z konkurentami. Tylko tyle, dzięki specjalistom MERITUM!

Za mało argumentów? Sprawdź poniżej, jak wiele czynności realizujemy za Ciebie z myślą o Tobie i Twoim biznesie!

„Cena jest tym, co płacisz. Wartość jest tym, co kupujesz” – Warren Buffet (amerykański inwestor i biznesmen)

Etapy w procesie kupowania spółki

Gotową spółkę można kupić od firmy, która nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej. To zysk w postaci pewności, iż na jej koncie nie ciążą żadne zobowiązania finansowe. Mówiąc fachowym językiem, jest to spółka czysta. Jeśli w grę wchodzi gotowa spółka kupowana od osoby bądź osób uprzednio prowadzących działalność gospodarczą za pomocą owej spółki, należy upewnić się, czy nie jest zadłużona.

Kolejne kroki, które należy podjąć, nim staniesz się pełnoprawnym przedsiębiorcą i zaczniesz wdrażać swój plan na sukces:

 • Przygotuj odpowiednie dokumenty:
  1. umowę zbycia udziałów,
  2. projekt zmian w umowie spółki (jeśli planujesz takowych dokonać),
  3. dokumenty niezbędne do KRS, GUS, ZUS, US,
  4. raport, w którym zostaną zawarte dane odnośnie istnienia/niewystępowania na listach Krajowego Rejestru Długów.
 • Ustal termin zawarcia transakcji ze zbywcą, a także notariuszem,
 • Transakcji można dokonać w dwóch miejscach:
  1. w mieście siedziby spółki lub,
  2. w mieście, w którym znajduje się Sąd Rejonowy z wydziałem Krajowego Rejestru Sądowego, gdzie spółka jest zarejestrowana.
 • Po zawarciu umowy, jako nabywca masz prawo do dokonania zmian w umowie spółki, te jednak muszą być dokonane pod okiem notariusza. Po Twojej stronie leżą koszty związane z dokonanymi zmianami,
 • Następnym krokiem jest wizyta w sądzie KRS. Na tym etapie należy złożyć dokumenty niezbędne do ukonstytuowania się wszelkich zmian dokonywanych w spółce. Koszty związane z tym etapem realizacji, czyli wnioskiem – pokrywa nabywca,
 • Ostatni krok to wizyta w Urzędzie Skarbowym i dokonanie wszelkich niezbędnych czynności.

Teraz możesz oficjalnie rozpocząć swoją działalność.

Read more