Oferta sprzedaży gotowych spółek pojawiła się na polskim rynku dość niedawno. Szybko znalazła jednak wielu odbiorców, a to za sprawą wielu korzyści płynących z zakupu gotowej spółki.

Poważną zaletą kupna gotowej spółki jest czas. Jeśli masz już wszystko, co jest potrzebne do otwarcia firmy, pozostaje jedynie rozpoczęcie działalności. Dzięki zakupowi gotowej spółki w firmie MERITUM możesz to zrobić w zaledwie 24 godziny, nie czekając po złożeniu wniosku o rejestrację kilku tygodni bądź nawet miesięcy na decyzję sądu.

Wiele osób wybiera rejestrację zamiast kupna gotowej spółki, gdyż uważa, że w ten sposób zaoszczędzi pieniądze. Okazuje się jednak, że różnice finansowe pomiędzy rejestracją a zakupem zacierają się. Podczas rejestracji przedsiębiorca ma bardzo niewielką możliwość modyfikacji umowy spółki, co powoduje, że po zarejestrowaniu spółki nierzadko koniecznie staje się skorzystanie z usług notarialnych. To dodatkowy koszt oraz kolejne opóźnienie rozpoczęcia działalności.

Ostatni argument za kupnem gotowej spółki to zawiłość polskiego kodeksu spółek handlowych. Osoby niezajmujące się zawodowo interpretacją przepisów prawnych muszą poświęcić czas na zapoznanie się ze wszystkimi ich niuansami, często nie będąc do końca pewnym, czy właściwie je odczytały. Korzystając z usług sprzedaży gotowych spółek firmy MERITUM, oszczędzisz sobie tych problemów, gdyż nasi wykwalifikowani pracownicy zadbają o to, by zakupiona przez ciebie spółka została założona w należyty sposób.

Podsumowując, oto zalety kupna gotowej spółki:

  • oszczędność czasu,
  • koszty bardzo zbliżone do rejestracji spółki,
  • fachowa pomoc,
  • komplet dokumentów i dokonanie zakupu w jeden dzień,
  • znacząco mniej stresu i nerwów.

Rynek jest coraz bogatszy, zmienia się także oferta. Obecnie obok tak zwanych czystych spółek można wybierać spośród spółek wyposażonych w odpowiednie decyzjekoncesje, jak i legitymujące się dłuższą historią.

Czas może być Twoim sprzymierzeńcem bądź wrogiem. Zyskaj zatem sprzymierzeńca. MERITUM jest po Twojej stronie!

„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić” – Albert Einstein